Uz jaunā albuma atvēršanas svētkiem Lūznavas muižā aicina Igauņu ģimene
Piektdien, 8. oktobrī, plkst. 18.00 Lūznavas muižā uz sava jaunā albuma “Tu munā sirsneņā” aicina Igauņu ģimene. Albumā iekļautas 13 latgaliešu tautadziesmas, latviešu ziņģes un oriģinālkompozīcijas, ģimenei turpinot aktīvi popularizēt latgaliešu tautas mūzikas tradīcijas.
Igauņu ģimenes kapelā spēlē pieci mūziķi, kuru dzimtā puse ir Rēzeknes novada Gaigalava – mamma Rasma (cītara, akordeons, perkusijas, stabule, balss), tētis Gunārs (akordeons, kokle, stabule, garmoška, balss) un meitas Liene (vijole, mandolīna, garmoška, balss), Marta (vijole, mandolīna, perkusijas, balss) un Laima (stabule, bungas, perkusijas, flauta, balss). Ģimene kopā muzicē jau no 1991. gada, kā pirmo kopīgo uzstāšanos atceroties starptautisko folkloras festivālu “Baltica ‘91”. Šo gadu laikā ģimene ir muzicējusi dažādās vietās visā Latvijā, tāpat arī bijuši koncertos un festivālos ārvalstīs (Lietuvā, Igaunijā, Polijā, Uzbekijā, Itālijā, Portugālē, ASV un citviet). Vislielāko popularitāti Igauņu ģimenes kapela guva 2009. gada rudenī, piedaloties LNT rīkotajā ģimenu dziedāšanas šovā “Dziedošās ģimenes”. Veiksmīga piedalīšanās bijusi arī LTV raidījumos “Latvijas šlāgeraptauja” un “Latvijas sirdsdziesma”.
Igauņu ģimenes spēlētā un dziedātā mūzika ir gan lustīgas, gan sirsnīgas latgaliešu tautasdziesmas un oriģināldziesmas, tā arī tautā iemīļotas ziņģes, danči un rotaļas. Rasma un Gunārs ir arī baļļu, jubileju un kāzu muzikanti, bet meitas Liene, Marta un Laima 2020. gadā izveidojušas savu etnomūzikas apvienību “Muosys”.
Kapelas iepriekšējais albums “Vysi zīdi pļaviņā” izdots 2015. gadā, bet jaunajā albumā “Tu munā sirsneņā”, darbs pie kura sākts pērnā gada vasarā un ieraksts veikts Eināra Lipska studijā Rēzeknē, būs noklausāmas 13 latgaliešu tautasdziesmas, latviešu ziņģes un oriģinālkompozīcijas, par kurām paši kapelas dalībnieki saka, ka tās vairāk vai mazāk, bet ir precību un mīlestības tematikā.
Igauņu ģimenes albuma “Tu munā sirsneņā” atvēršanas svētki Lūznavas muižā 8. oktobrī plkst. 18.00 ir bezmaksas, taču apmeklētājiem jāievēro visi šobrīd pastāvošie epidemioloģiskie ierobežojumi un, apmeklējot pasākumu, jāuzrāda derīgs Covid-19 sertifikāts (par pārslimošanu vai vakcināciju) vai negatīvs tests.